Kontrola agentów CBA w Zarządzie Dróg i Mostów w Lublinie

Centrum Zarządzania Ruchem w Lublinie | fot. ZDM Lublin

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w Zarządzie Dróg i Mostów w Lublinie. Chodzi o budowę systemu zarządzania ruchem.

Mowa tu o zadaniu polegającym na włączeniu 69 skrzyżowań do Systemu Zarządzania Ruchem, za które odpowiadała warszawska firma Qumak. Cały system jak i obsługującą go sieć trzeba było od podstaw zaprojektować, wykonać i wdrożyć. Powstało też Centrum Sterowania Ruchem, które jest sercem całego systemu.

Oprócz samych sygnalizatorów w ramach tego zadania wdrożono też m.in. tablice zmiennej treści, które informują kierowców o potencjalnych utrudnieniach lub czasie przejazdu czy kamery rejestrujące tablice rejestracyjne, na podstawie których możliwe jest uzyskiwanie informacji o czasie przejazdu.

Pierwszy z wykonawców, hiszpańska spółka ACISA, wyleciał z placu budowy, ponieważ nie wykonała zadania na czas. Miasto szybko znalazło firmę, która dokończyła budowę systemu. Była nią warszawską firma Qumak, która za to zlecenie dostała 28 mln zł. Ta sama firma wygrała kolejny przetarg, tym razem na rozbudowę tego systemu. Wartość kontraktu opiewała na kwotę 18 mln zł.

Dlaczego agenci CBA zainteresowali się tym zadaniem? Na razie nie zdradzają szczegółów. Wiadomo tylko, że agenci zapoznają się z całą dokumentacją. Sama kontrola może potrwać nawet trzy miesiące. – Procedury kontrolne są w trakcie. Funkcjonariusze otrzymali dokumenty, których potrzebowali – uspokaja Karol Kieliszek, rzecznik Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.