Konsultant od kryptowalut zaciągnął kredyt na 54-latka. Ten liczył na zwrot z inwestycji

bitcoin kryptowaluta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zaciągnięty kredyt i strata wszystkich oszczędności gromadzonych na koncie bankowym – tak zakończyła się współpraca 54-latka z doradcą od kryptowalut. Mężczyzna liczył na zwrot z inwestycji.

Stracił 90 tysięcy złotych na inwestycji w kryptowaluty

Do komisariatu w Bychawie zgłosił się 54-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami. Wyjaśnił, że od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w waluty elektroniczne i nawiązał współpracę z jednym z brokerów.

W trakcie współpracy „opiekun” wyznaczony do pomocy poprosił go o dane do konta bankowego, by mógł sam dokonywać opłacalnych jego zdaniem inwestycji. Bardzo szybko okazało się, że środki zgromadzone na koncie są niewystarczające.

Konsultant sam zaciągnął na konto 54-latka kredyt. Niedługo później cała gotówka z rachunku zniknęła. Łącznie przelanych zostało 90 tysięcy złotych. 54-latek oświadczył, że cały czas ma nadzieję na szczęśliwy finał inwestycji. Do komisariatu zgłosił się na wyraźną prośbę żony.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.