Konsultant od kryptowalut zaciągnął kredyt na 54-latka. Ten liczył na zwrot z inwestycji

bitcoin kryptowaluta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zaciągnięty kredyt i strata wszystkich oszczędności gromadzonych na koncie bankowym – tak zakończyła się współpraca 54-latka z doradcą od kryptowalut. Mężczyzna liczył na zwrot z inwestycji.

Stracił 90 tysięcy złotych na inwestycji w kryptowaluty

Do komisariatu w Bychawie zgłosił się 54-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami. Wyjaśnił, że od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w waluty elektroniczne i nawiązał współpracę z jednym z brokerów.

W trakcie współpracy „opiekun” wyznaczony do pomocy poprosił go o dane do konta bankowego, by mógł sam dokonywać opłacalnych jego zdaniem inwestycji. Bardzo szybko okazało się, że środki zgromadzone na koncie są niewystarczające.

Konsultant sam zaciągnął na konto 54-latka kredyt. Niedługo później cała gotówka z rachunku zniknęła. Łącznie przelanych zostało 90 tysięcy złotych. 54-latek oświadczył, że cały czas ma nadzieję na szczęśliwy finał inwestycji. Do komisariatu zgłosił się na wyraźną prośbę żony.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.