Ważny temat? Prześlij newsa!

Koniec spokojnej pogody. Na horyzoncie ochłodzenie i opady deszczu

Spotted Lublin

  • Data publikacji: 7 września 2022, 14:27
  • Region

W ostatnim czasie mogliśmy cieszyć się wyżową, słoneczną aurą. W ciągu najbliższych dni sytuacja ulegnie jednak zmianie. Na horyzoncie ochłodzenie i opady deszczu. Nadciąga ochłodzenie i opady deszczu Od zachodu Polska zaczyna dostawać się w zasięg zatoki związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich oraz towarzyszących jej frontów atmosferycznych. Chłodne i suche powietrze pochodzenia arktycznego, które […]

W ostatnim czasie mogliśmy cieszyć się wyżową, słoneczną aurą. W ciągu najbliższych dni sytuacja ulegnie jednak zmianie. Na horyzoncie ochłodzenie i opady deszczu.

Nadciąga ochłodzenie i opady deszczu

Od zachodu Polska zaczyna dostawać się w zasięg zatoki związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich oraz towarzyszących jej frontów atmosferycznych. Chłodne i suche powietrze pochodzenia arktycznego, które zalega jeszcze na wschodzie naszego kraju, stopniowo zostanie zastąpione przez cieplejszą i zdecydowanie wilgotniejszą masę powietrza polarnego morskiego. Przyniesie ona sporo chmur oraz opady deszczu, miejscami bardzo intensywne.

W czwartek (8.09) na zachodzie i południu Polski wystąpią gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą ulewy, silne porywy wiatru, a lokalnie również grad. W kolejnych dniach burze oraz strefa opadów deszczu będą przemieszczały się stopniowo w głąb kraju. W piątek (9.09) najsilniejsze opady na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Duże zachmurzenie spowoduje, że temperatura w tych regionach nie wzrośnie w ciągu dnia powyżej 12-14°C. Na pozostałym obszarze kraju temperatura będzie oscylowała w granicach 18-23°C.

Weekend pochmurny i deszczowy, z temperaturą od 21-23°C na północy do 13-15°C na południu.

Prognozowane opady deszczu na czwartek 8.09
Prognozowane opady deszczu na czwartek 8.09 | fot. IMGW

Źródło: IMGW

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check