Koniec pulsującego żółtego światła na ważnym skrzyżowaniu w Lublinie. Zmiana już tej nocy

Czerwone światło na sygnalizatorze
Czerwone światło na sygnalizatorze | fot. Adobe Stock

Bezpieczeństwo ważniejsze niż komfort kierowców. To koniec pulsującego żółtego światła na ważnym skrzyżowaniu w Lublinie. Sygnalizacja świetlna dzisiejszej nocy przejdzie w tryb pracy kolorowej przez całą dobę.

Czerwone światło nocą na skrzyżowaniu

Chodzi o skrzyżowanie ulic Jana Pawła II, Roztocze i Jantarowa. Zmiana organizacji ruchu zakłada uruchomienie sygnalizacji świetlnej w trybie pracy kolorowej przez całą dobę. Według miasta, światła „żółte-migające” negatywnie wpływają na poziom bezpieczeństwa.

Dotychczasowe przełączanie sygnalizacji świetlnej w godzinach nocnych na pulsujące żółte światło prowokowało kierujących do łamania szeregu przepisów, a przede wszystkim rozwijania nadmiernej prędkości – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Decyzję o uruchomieniu sygnalizacji świetlnej w trybie pracy kolorowej przez całą dobę poprzedzono szczegółową analizą i konsultacją z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Sygnalizacja ma dyscyplinować kierujących, co powinno przełożyć się bezpośrednio na bezpieczeństwo.

Gdy nie ma zabezpieczenia w postaci sygnałów świetlnych nakazujących kierowcom zatrzymanie się, to właśnie rowerzyści czy piesi zmuszeni są do przekraczania jednocześnie kilku pasów ruchu – twierdzi Artur Szymczyk.

Światła niejako zdejmują obowiązek orientowania się, czy wjeżdżając na skrzyżowanie, znajdujemy się akurat na drodze z pierwszeństwem, czy na drodze podporządkowanej. Kierowca przyzwyczajony do patrzenia na światła, nieraz nie zwraca uwagi na znaki.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. kto kto mieszka z UM a trzesniowska zrobiona jest do pewnego miejsca a poslanka co bolty ma ale nie wd…..swojej zaraz wybory J….P.S