Koniec nauki zdalnej. Uczniowie wrócą do szkół we wrześniu, studenci na studia w październiku

politechnika lubelska pollub
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Koniec roku szkolnego już 26 czerwca. Czy od września nadal będzie odbywało się kształcenie zdalne? Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje się do powrotu uczniów do szkół. Podobnie będzie ze studentami.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Co z powrotem do szkół w przyszłym roku szkolnym? Premier pytany o organizację roku szkolnego 2020/2021 odpowiedział, że rząd chce, aby uczniowie od 1 września wrócili do szkół. Podobnie ma być ze studentami, którzy wrócą na uczelnie od 1 października.

„Chcemy, żeby w zależności od tego oczywiście, czy nie będzie jakichś bardzo niespodziewanych wydarzeń, ale takich dzisiaj nie oczekujemy, żeby od 1 września dzieci i młodzież normalnie wróciły do szkół, a od 1 października młodzi ludzie żeby wrócili na uczelnie” – mówi premier Mateusz Morawiecki.

MEN wydało oświadczenie w sprawie powrotu uczniów do szkół we wrześniu 2020, po wakacjach, które rozpoczynają się już w piątek (26 czerwca).

„W tej chwili przygotowujemy się do powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach. Nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi” – mówi Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

Premier wyraził przekonanie, że czas wakacji „dyrekcje, organy prowadzące, organy stanowiące odpowiednie regulacje wykorzystają do tego, żeby przygotować się we właściwy sposób od strony operacyjnej”.

W związku z epidemią od 12 marca w szkołach i przedszkolach w całej Polsce zostały zawieszone stacjonarne zajęcia. Od 25 marca wprowadzono obowiązkowe kształcenie na odległość i w takim trybie szkoły mają pracować do końca zajęć dydaktycznych, czyli do 26 czerwca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.