Koniec mentolowych papierosów. Nie kupisz ich od 20 maja 2020

smoking 397599 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Papierosy mentolowe od 20 maja 2020 r. będą zakazane w całej Unii Europejskiej. To oznacza, że za niespełna kilka dni zacznie obowiązywać zakaz ich sprzedaży.

Zakaz sprzedaży papierosów mentolowych

Wydana w 2014 roku przez Unię Europejską dyrektywa tytoniowa zakłada, że od 20 maja 2020 roku ze sprzedaży w całej Unii Europejskiej zniknąć mają papierosy mentolowe i smakowe, ponieważ żadne smaki nie mogą maskować smaku tytoniu.

Według Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Tytoniowego papierosy mentolowe stanowią aż 27 proc. całego Polskiego rynku tytoniowego. Co ciekawe, z badania przeprowadzonego wśród palaczy wynika, że ponad 50% z nich nie wie, że od 20 maja obowiązywać będzie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych.

„Wyroby tytoniowe stanowią ważną kategorię sprzedaży w handlu detalicznym. W niektórych sklepach odpowiadają nawet za 40 proc. obrotów. Obawiamy się, że nowe przepisy negatywnie wpłyną na przychody zwłaszcza najmniejszych przedsiębiorców – podkreśla Maciej Ptaszyński, Wiceprezes Polskiej Izby Handlu.

Jeżeli pozostaną w punktach sprzedaży wyroby tytoniowe o smaku mentolowym po 20 maja, to sklepy i punkty sprzedaży muszą skontaktować się z dystrybutorem czy hurtownią i ustalić procedurę, w jaki sposób należy je wycofać i ewentualnie zutylizować.

>>> Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.