Koniec męczarni kierowców i pieszych. Kładka nad ul. Sowińskiego zostanie wyremontowana

Koniec męczarni kierowców i pieszych. Kładka nad ul. Sowińskiego zostanie wyremontowana - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Zły stan kładki nad ul. Sowińskiego | fot. Dominik Wąsik

Na kierowców i pieszych poruszających się ulicą Sowińskiego czeka wspaniała wiadomość. Po dwóch latach męczarni, wchodzenia przez pieszych praktycznie pod koła samochodów, przyszedł czas nadziei. Kładka zostanie wyremontowana.

Na ruch odbywający się w ciągu dnia na ul. Sowińskiego narzekają nie tylko kierowcy, ale także studenci, którzy, aby przejść na drugą stronę ulicy, muszą wchodzić praktycznie pod koła samochodów.

Dwa lata męczarni

Kładka biegnąca nad ul. Sowińskiego została wyłączona z użytkowania w 2014 roku ze względu na zły stan techniczny, przez co studenci byli zmuszeni przechodzić przez jednię. W trakcie roku akademickiego kierowcy dostawali szału, kiedy co chwilę studenci wkraczali na jezdnię. Powodowało to olbrzymie korki i opóźnienia autobusów komunikacji miejskiej.

Z ekspertyzy wykonanej na zlecenie UMCS wynikało, że wymagany będzie generalny remont kładki, razem z wymianą niektórych części elementów konstrukcyjnych. Koszt takiego remontu wynosiłby, według szacunków około 2 mln zł.

Kwota 1 mln zł zostanie pokryta przez UM Lublin, pozostała część zostanie sfinansowana ze środków Uczelni. Środki z UM będą sukcesywnie przelewane na realizacje konkretnych prac.

Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja potrzebna do ogłoszenia przetargu.

– Obecnie jest aktualizowana dokumentacja po ostatniej ekspertyzie. Na koniec kwietnia będzie gotowa i wtedy ogłosimy postępowanie przetargowe. – mówi Aneta Adamska, Rzecznik Prasowy UMCS

Prace wystartować mają w okresie wakacyjnym, a zakończyć przed 1 października.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.