Koniec ferii tuż-tuż. Od poniedziałku zmiany rozkładów jazdy autobusów i trolejbusów

Trolejbus na linii nr 155
Trolejbus na linii nr 155 | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku 12 lutego wraca rozkład jazdy autobusów i trolejbusów sprzed okresu ferii. To oznacza, że komunikacja miejska będzie kursować częściej.

Komunikacja miejska po feriach

W poniedziałek, 12 lutego 2024 roku, do szkół po dwutygodniowym wypoczynku wracają uczniowie. Zakończenie ferii zimowych to jednocześnie koniec „laby” i powrót do normalnego trybu nauki. W związku z tym również zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie.

Przypomnijmy, że na czas ferii zimowych (tj. od 29 stycznia do 11 lutego) autobusy i trolejbusy kursują zgodnie z rozkładem jazdy 'dzień powszedni, specjalny’. Dla pasażerów oznacza to znacznie mniej kursów na wszystkich liniach.

„Od 12 lutego w województwie lubelskim kończą się ferie zimowe i uczniowie wracają do nauki. Tym samym zaczyna obowiązywać rozkład oznaczony jako 'dzień powszedni, rok szkolny’” – informuje Monika Fisz, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Powrót do rozkładu jazdy sprzed dwóch tygodni to nie jedyna zmiana.

Linia nr 8 w obu kierunkach zajeżdżać będzie na pętle przy ul. Żeglarskiej, wprowadzone zostały kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdu wybranych kursów we wszystkie dni tygodnia. Natomiast dla linii nr 22 nastąpi korekta rozkładu jazdy w dzień powszedni, przesunięcie kursów z przystanku Pliszczyn 02 z godziny 14:15 na 14:26 i z godziny 15:00 na 15:16.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.