Koncert La Festa Italiana na Arenie Lublin. Dochód ze sprzedanych biletów przekroczył milion złotych

Na Arenie Lublin wystąpią prawdziwe legendy – największe gwiazdy włoskiej piosenki: Albano & Romina Power, Drupi, Sabrina oraz Stefano Terrazzino. Stadion wypełni się po brzegi – informują organizatorzy.

Koncert La Festa Italiana zakończy tegoroczny Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, którego motywem przewodnim jest właśnie kuchnia włoska. Na scenie wystąpią Al Bano & Romina Power, Sabrina, Drupi i Stefano Terrazzino. Ze sceny usłyszymy wszystkie największe włoskie hity, m.in. „Ci Sara”, „Felicita”, „Sempre Sempre”, „Picola e Fragile”, „Provincia”, „Boys Boys”.

Zainteresowanie biletami jest tak duże, że wszystkie miejsca są praktycznie sprzedane. Organizator imprezy – MOSiR – dokładnej liczby sprzedanych wejściówek jeszcze zdradzać nie chce. Jednak wszystko wskazuje na to, że w sobotę na Arenie Lublin będzie bawić się nawet 12 tys. osób. MOSiR zamówił dodatkowe krzesełka na płytę stadionu.

Koncert odbędzie się w formule siedzącej, a scena zostanie ustawiona na tle tzw. długiej trybuny podobnie jak to było podczas zeszłorocznego koncert, gdzie wystąpiła Katie Melua.

Cała impreza będzie trwać sześć godzin. Widzowie mają być wpuszczani na stadion od godz. 17, mimo iż rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 18. Najpierw na scenie wystąpi Stefano Terrazzino z zespołem tanecznym. Następnie kolejno Drupi oraz Sabrina. Wisienką na torcie ma być występ duetu Al Bano & Romina Power wraz z orkiestrą symfoniczną, który ma trwać 2,5 godziny.

Artyści w piątek mają przylecieć do Warszawy, skąd organizatorzy przywiozą ich do Lublina. Jeszcze tego samego dnia czekają ich pierwsze próby na lubelskim stadionie.

 

Nocleg artystów

Wiadomo już, w których hotelach będą spać artyści. W Grand Hotelu Lublinianka (Al Bano i Romina Power), Ilanie (Sabrina), Alterze (Drupi) i hotelu Mercure (Stefano Terrazino).

 

Włoska kuchnia

We wszystkich punktach gastronomicznych na terenie stadionu w czasie imprezy będzie można nabyć przekąski oraz dania w stylu włoskim. Będzie można skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, pysznych makaronów i wielu innych dań.

 

Dodatkowa komunikacja

Impreza ma się zakończyć ok. północy. Po koncercie MPK Lublin podstawi pod stadion dodatkowe autobusy na liniach nr 1, 7, 10, 13, 17, 30, 31, 34, 45, 55, 152, 161.

– Przypominam, że w czasie realizacji dodatkowych kursów obowiązuje taryfa biletowa ZTM w Lublinie – informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.