Koncert kameralny. Organy Filharmonii Lubelskiej!

Organy Filharmonii Lubelskiej
Organy Filharmonii Lubelskiej | materiał partnera

Początek czerwca w Filharmonii Lubelskiej to nie tylko okazja do wysłuchania orkiestry symfonicznej, ale również instrumentu, który nieustannie, milcząco przysłuchuje się każdemu koncertowi na estradzie filharmonicznej

Cesarz instrumentów!

Dźwięki „cesarza instrumentów” – jak niektórzy zwykli nazywać organy piszczałkowe – ponownie wypełnią salę filharmoniczną już na początku czerwca. Wszystko to za sprawą Tomasza Głuchowskiego – wybitnego polskiego organisty, klawesynisty, pedagoga, dyrektora wielu festiwali organowych, a także uznanego specjalisty w zakresie strojenia i temperacji historycznych.

W duecie z organami wystąpi inny instrument dęty – flet. Martyna Klupś-Radny to laureatka m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Belgradzie (2009), czy II Nagrody na XI Europejskim Konkursie „Mendelssohn Cup” we Włoszech (2011).

Program koncertu wypełnią przede wszystkim utwory kompozytorów polskich: wielkiego Karola Szymanowskiego, czy Witolda Lutosławskiego, ale także mniej znanych ikon polskiej muzyki organowej i nie tylko, takich jak Mieczysław Surzyński, Marian Sawa, czy Łukasz Woś.

Bilety w cenie:
premium: 30.00 zł
normalny: 25.00 zł
ulgowy: 15.00 zł

Pozostałe rodzaje biletów dostępne bezpośrednio w kasie Filharmonii. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie:
https://kupbilet.filharmonialubelska.pl/event/view/id/323105

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.