Koncert Chwały 2017 w Lublinie. Gwiazdą wieczoru Natalia Kukulska

Lublin szykuje się do XV Koncertu Chwały. Odbędzie się on w Boże Ciało. Tegoroczne hasło to Światło, nawiązujące i skupiające się na Eucharystii.

 

Już w najbliższy czwartek (Boże Ciało) odbędzie się jubileuszowy, XV Koncert Chwały. Po raz pierwszy Koncert Chwały odbędzie się na Placu Zamkowym. W ubiegłych latach był organizowany na placu przed Katedrą Lubelską.

 

Koncert Chwały to wydarzenie, które nieprzerwanie przez te lata stawało się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem.

 

– Tegoroczny koncert skupi się na Eucharystii i haśle ŚWIATŁO, jest to wyraz oddania czci dla Najwyższego Boga, który objawił się w blasku Eucharystii. Na Placu Zamkowym pokażemy, że wbrew przeciwnościom Boże ŚWIATŁO jest drogą – mówią organizatorzy.

 

Głównym gościem koncertu będzie wokalistka, Natalia Kukulska. To jedna z najbardziej niezwykłych i nietuzinkowych postaci polskiej sceny muzycznej. Ponadto wystąpi Mariusz Matera, charyzmatyczny, polski wokalista, prawdopodobnie jedyny w Polsce, który potrafi wyśpiewać psalm zarówno w polskich, angielskich czy hebrajskich wersjach. Koncert rozpocznie lubelska wspólnota Guadalupe, która swoim śpiewem uwielbienia łączy pokolenia.

 

Podczas koncertu odbędą się dwie inicjatywy charytatywne – pierwsza z nich, to zbiórka monet. Od tych pojedynczych, zagranicznych, które często zostają chociażby po wakacyjnych wyjazdach. I druga akcja, to zbiórka do puszek na rzecz Marysi. Dziewczynka dzięki rehabilitacji ma szansę na wypowiedzenie pierwszego w jej życiu słowa. Cierpi na obustronny niedosłuch i tylko dzięki kosztownej rehabilitacji może się to zmienić.

 

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym w kraju. Co roku gromadzi tysiące osób. Za organizację koncertu odpowiedzialni są: Archidiecezja Lubelska, Stowarzyszenie Artystyczne „GR” oraz Dom na Podwalu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.