Koncerny farmaceutyczne – misja czy interes? Gra o Zdrowie cz. 4

9478064 szczepionka 900 555
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W jaki sposób Rockefeller przejął kontrolę nad rynkiem farmaceutycznym i szkołami medycznymi w USA i na świecie?

 

Czytaj także: Koncerny farmaceutyczne – misja czy interes? Gra o Zdrowie cz. 3

 

Edukacja

W jaki sposób można było ukształtować nauczanie pod własne potrzeby? Doskonale opisuje to w swojej książce „Murder by injection” Eustace Mullins (niestety brak wydania w języku polskim), do której odsyłam wszystkich chcących zagłębić się w ten interesujący temat. Nie wdając się w szczegóły napiszę, że efektem wielu finezyjnych działań, często pod płaszczykiem filantropijnej działalności było to, że pod koniec I wojny światowej liczba szkół medycznych została zmniejszona z 650 do 50. Wprowadzone regulacje prawne, uniemożliwiły działalność jednostkom nie posiadającym hojnych sponsorów, a ci dofinansowywali jedynie te uczelnie, których program nauczania zgadzał się z wizją medycyny przyszłości Rockefellera.

 

Wykładowcy nie akceptujący nowej polityki byli zwalniani, a lekarze stosujący stare metody tracili prawo wykonywania zawodu. By program nauki nie stał w opozycji do praktyki, z którą świeżo upieczeni lekarze mogli się zetknąć po rozpoczęciu pracy, różnymi metodami pozbywano się z rynku placówek medycznych i szpitali stosujących inne niż alopatyczne metody leczenia. Bardzo przydatne okazało się zmonopolizowanie przez Rockefellerów amerykańskiego rynku opioidów. Na środki takie jak morfina, niezbędne w działalności każdego szpitala, mogły liczyć jedynie te jednostki, które nie przekraczały nakreślonych przez Rockefellerów granic.

 

Do końca lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia Rockefellerowie przeznaczyli 900 milionów dolarów na wprowadzenie w życie swojej wizji medycyny, jako przystawki dla farmacji. Była to kwota na tamte czasy gigantyczna i znacznie przewyższająca wszystkie wydatki budżetowe USA poniesione w tym okresie na cele związane ze zdrowiem obywateli. Edukacja, zwłaszcza szkolnictwo wyższe, miała pierwsze miejsce na liście wydatków fundacji kontrolowanych przez Rockefellerów. Nie tylko medycyna uległa ich wpływom.

 

Zaskakujące było to, jak Rockefellerowie – kapitaliści z krwi i kości wielki nacisk położyli na zaszczepienie doktryny socjalistycznej w naukach ekonomicznych. Patrząc jednak na efekty tego i kolejnych działań uwieńczonych przeforsowaniem podatku progresywnego w amerykańskim senacie, zdziwienie mija i pojawia się coraz większy respekt dla umiejętności strategicznych najbogatszej rodziny USA. Sami przenosząc swój majątek do wielu fundacji, unikali płacenia jakichkolwiek podatków, a konkurencja obciążona daninami uniemożliwiającymi im konkurowanie na równych zasadach z klanem miliarderów, stawała się łatwym łupem dla ekonomicznej machiny Rockefellerów.

 

Jeszcze większe korzyści przynosiła beztroska polityków, usprawiedliwiana przez nowy, wiodący nurt w naukach ekonomicznych, w wydawaniu publicznych pieniędzy, zwłaszcza tych pożyczonych od Systemu Rezerwy Federalnej, będącej własnością kilku rodzin bankierskich w tym Rockefellerów. Rezerwa Federalna w 1913 roku w wyniku mętnej intrygi zdobyła monopol na emisję amerykańskiej waluty.

 

Dalsza część materiału na kolejnej stronie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.