Komunikacyjny koszmar na ul. Wolskiej. Wszystko przez zamkniętą ul. Fabryczną

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zdezorientowani kierowcy, przejazd przez żółte linie i na czerwonym świetle – to efekt pracy drogowców, którzy w sobotę wprowadzili zmianę organizacji ruchu w rejonie zamkniętej ul. Fabrycznej.

Od soboty wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 zamknął dla ruchu całą ul. Fabryczną. Ma to związek z rozpoczęciem prac wymiany mostu na Czerniejówce oraz powierzchni na całym ciągu ulicy. Kierowcy zostali skierowani na objazdy, a w rejonie skrzyżowań i ulic przyległych do ul. Fabrycznej wprowadzono zmiany organizacji ruchu.

Skrzyżowanie ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski

+ Plac Bychawski – ze środkowego pasa ruchu dopuszczona została jazda na wprost. Pas służy zarówno do skrętu w prawo w ul. Kunickiego jak i do jazdy w ul. Wolską.

+ Ulica 1 Maja – otwarty został wlot do ronda Lubelskiego Lipca ’80 (ogólnodostępny) oraz dopuszczony ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Wyjazd na skrzyżowanie z ul. Wolską, ul. Kunickiego, pl. Bychawskim możliwy jest wyłącznie z prawego skrajnego pasa ruchu, który to jest pasem przeznaczonym do jazdy w prawo (w pl. Bychawski) i lewo (ul. Wolską) bez możliwości jazdy na wprost (w ul. Kunickiego).

+ Ulica Wolska – z pasa znajdującego się przy osi jezdni (lewy pas ruchu) dopuszczona została jazda na wprost. Tak więc można z niego skręcić w lewo w ul. Kunickiego, a także jechać na wprost w pl. Bychawski.

Skrzyżowanie ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska

+ Ulica Wolska – na czas zamknięcia ul. Fabrycznej wlot ul. Wolskiej posiada: pas do jazdy na wprost w ul. Łęczyńską (lewy skrajny) oraz dwa pasy do skrętu w prawo w ul. Droga Męczenników Majdanka.

+ Ulica Łęczyńska – prawy skrajny pas służy wyłącznie do skrętu w prawo i to wyłącznie dla mieszkańców ul. Kościelnej. Na wprost z tego pasa mogą pojechać tylko pojazdy komunikacji miejskiej.

+ Ulica Męczenników Majdanka – prawy skrajny pas jest przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Łęczyńską; środkowy pas służy do skrętu w lewo w ul. Wolską, ale jest przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej; pas przy osi jezdni jest ogólnodostępnym lewoskrętem.

Ulica Kunickiego

+ Ulica Kunickiego – dopuszczony został skręt w lewo z ul. Kunickiego w ul. Pocztową dla jadących od strony dzielnicy Dziesiąta (zasłonięty znak zakazu skrętu w lewo). Dodatkowo, tryb pracy sygnalizacji świetlnych znajdujących się w otoczeniu zadania został dostosowywany do panującego natężenia ruchu.

Przypomnijmy, że taka organizacja ruchu potrwa do października.4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. teraz narzekacie a za rok czy dwa będziecie gadać jak wspaniale tamtędy się jeździ tak jak było to z ulicą generała ducha wielkie pretensje a teraz śmiga się tamtędy jak ta lala pozdrawiam tych co bardzo tak narzekają na to że Lublin rozkopany dobrze że są remonty szkoda tylko że ludzie umieją tylko narzekać !

  2. Skończcie jedno i dopiero zacznijcie drugie a nie rozkopiecie w pizdu cały Lublin i rób co chcesz a potem się dziwcie czemu są korki

  3. Efekt pracy drogowców? Raczej efekt nieuwagi kierowców, którzy jeżdżą na pamięć nie zwracając uwagi na znaki. Od dawna trąbi się o tym, że będzie zmiana organizacji ruchu, a ludzie jeżdżą jakby nigdy na kursie nie byli.