Komunikacja miejska w Lublinie. Od października trzy linie zmienią swoje numeracje

DSC03530
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy zdecydowali o zmianie numeracji dwóch linii komunikacji miejskiej w Lublinie. Zmiany te wejdą w życie od października, kiedy zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy.

W pierwszej ankiecie mieszkańcy zdecydowali o zmianie numeracji linii 10, która jest w całości obsługiwana przez trolejbusy. Od października linia zmieni swój numer na 150.

W ankiecie w sprawie zmiany numeracji linii 10 udział wzięło 737 osób. 43% ankietowanych opowiedziało się za numerem 150, 40% za pozostawieniem obecnego numeru, zaś 17% osób wskazało własne propozycje nowego numeru linii 10” – informuje Justyna Góźdź, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W drugiej ankiecie pasażerowie zostali zapytani o zmianę numeracji linii 19, która również jest obsługiwana w pełni przez trolejbusy. Tu również postawiono na zmianę numeracji obecnej linii, która od października będzie działała pod numerem 162.

W ankiecie w sprawie zmiany numeracji linii 19 udział wzięło 369 osób. 64% ankietowanych opowiedziało się za numerem 162, 26% za pozostawieniem obecnego numeru, zaś 10% osób wskazało własne propozycje nowego numeru linii 19” – mówi Justyna Góźdź z ZTM Lublin.

Dodatkowo od października zmieni się też numer tzw. „linii cmentarna” z 162 na 202.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Naprawdę…barrrrdzo „inteligentnie”:-) Wprost intuicyjna zmiana numerów…Nie pomyślał któryś z TYCH „medrcow”, że skoro upieraja sie przy 3cyfrowych numerach odpowiadajacych trolejbusom…wystarczylo wprowadzic na poczatku kazdej liczby zero.Każdy by wiedzial,że jest to linia trolejbusowa i łatwo kojarzył trasę starej linii…010 i 019.Tak trudno ruszyć tymi resztkami szarych komórek,ktore jeszcze sie nie zlasowaly zamiast wprowadzac nowy haos?

  2. Wydłużyli by linie 153 z końcowego na Pancerniaków do Chłodni na Mełgiewskiej i 155 do Felicity to lepiej by zrobili a nie zawsze kombinują z numerkami autobusów i trolejbusów.

    Co za różnica czy ma nr.19 czy 019 czy 190.