Komunikacja miejska w Lublinie. Sprawdź, co się zmieni od 15 stycznia

Komunikacja miejska MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od 15 stycznia (poniedziałek) szykują się zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Zobacz, co się zmieni.

Od poniedziałku linia 161, której kurs kończył się na Węglinie, zostanie wydłużona do pętli na os. Poręba. Jest to spowodowane oddaniem od użytku nowej trakcji trolejbusowej na ul. Jana Pawła II w Lublinie. – Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian – informuje Anna Zalewska z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Czytaj więcej: Od poniedziałku trolejbusy pojadą po ul. Jana Pawła II w kierunku os. Poręba

Nowością ma być wprowadzenie nowej linii zjazdowej „Biała”. – Po sprawdzeniu pilotażowego projektu, jakim była linia „Zielona” czas na linię „Biała”. Linia ta, tak jak linia „Zielona” wykorzystuje tzw. trasy zjazdowe naszego miejskiego przewoźnika MPK Lublin – wyjaśnia Zalewska.

Szczegóły dotyczące tej linii znajdziecie na stronie ztm.lublin.eu.

Kurs linii nr 36 odjeżdżający o godz. 6:13 z przystanku os. Choiny w kierunku Felina zostaje skierowany po następującej trasie: Os. Choiny – Koncertowa – al. Kompozytorów Polskich – al. Smorawińskiego – al. Andersa – Mełgiewska – Gospodarcza – Hutnicza – al. Witosa – Chemiczna – Rataja – Grenadierów – Pancerniaków – Grygowej – al. Witosa – Doświadczalna – Felin.

– Korekta trasy została zrealizowana na wniosek pasażerów. Pozostałe kursy realizowane będą na dotychczasowych trasach – dodaje Zalewska.

Na linii 7 w kierunku ul. Zbożowej wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek na ul. Pancerniaków – Pancerniaków 06. Na ul. Nałęczowskiej wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek – Klonowa I NŻ 01 – dla linii 3, 33 i 54 jadących od strony al. Kraśnickiej. Na liniach 70 i 85 uruchomione będą dodatkowe kursy, a na liniach 29, 73 i 157 wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów, dla pojedynczych kursów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.