Kompletnie pijani nastolatkowie spali na ścieżce rowerowej. Po jednego przyjechał ojciec, drugi trafił do szpitala

IMG 20190207 173848
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci wyjaśniają okoliczności wtorkowej interwencji na lubelskim Czechowie. Na ścieżce rowerowej spali nastolatkowie, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Informację o tym zdarzeniu policjanci otrzymali we wtorek o godz. 20.38. Ze zgłoszenia wynikało, że za pętlą autobusową na ul. Choiny na ścieżce rowerowej leżą trzej młodzi mężczyźni, z którymi nie wiadomo co się dzieje. Świadkowie podejrzewali, że mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Po dotarciu na miejsce patrol zastał dwóch nastolatków, którzy byli pod widocznym działaniem alkoholu. Obydwaj byli z rocznika ’02, jednak jeden skończył 17 lat, a drugi jeszcze nie. Nieletni został przetransportowany karetką do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, a po jego rówieśnika przyjechał ojciec i zabrał go do domu.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 17-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Jego młodszy kolega był w znacznie gorszym stanie i została od niego pobrana krew do badań. Policjanci próbują również ustalić dane personalne trzeciego nastolatka, który oddalił się z miejsca przed przyjazdem patrolu.

Teraz policjanci ustalają, w jaki sposób nastolatkowie weszli w posiadanie alkoholu.

Spożywanie alkoholu przez nieletnich jest nie tylko zabronione, ale i traktowane jako przejaw demoralizacji. Rozpijanie, w tym dostarczanie alkoholu, ułatwianie jego spożycia lub nakłanianie do picia to przestępstwo, za które dorosłym grozi nawet do 2 lat więzienia, a młodszym sprawa w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Jako pierwszy o tym zdarzeniu poinformował portal lublin112.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.