Kombajn przewrócił się na polu. Kombajnista był nietrzeźwy [ZDJĘCIA]

dachowanie kombajnu na polu
"Dachowanie" kombajnu na polu | fot. KP PSP Krasnystaw

O dużym szczęściu może mówić kombajnista, którego maszyna podczas podjazdu pod wzniesienie wywróciła się i zgnieciona kabina przygniotła mu nogi. Jak się okazało, był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godz. 15.45 na terenie miejscowości Stężyca Kolonia. Doszło tam do wypadku przy pracach polowych, któremu uległ 45-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kombajnista pokonywał wzniesienie na polu uprawowym. W trakcie podjazdu kombajn stracił równowagę i przewrócił się do góry kołami, zgniatając kabinę, w której znajdował się mężczyzna.

– Na polu w odległości ok. 400 metrów od drogi gminnej na dachu leżał kombajn zbożowy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz zabezpieczeniu maszyny przed ponownym przewróceniem – mówi Kamil Bereza z Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie.

Rannego kombajnistę przed przyjazdem służb ratunkowych wyciągnął świadek zdarzenia – właściciel maszyny. 45-latek z obrażeniami nóg został przewieziony do szpitala.

Z uwagi na czynności ratunkowe, policjanci sprawdzili jego trzeźwość dwie godziny po zdarzeniu. Wtedy to alkomat wykazał, iż miał w swoim organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

3
Kombajn przewrócił się na polu | fot. KP PSP w Krasnymstawie
4 1
Kombajn przewrócił się na polu | fot. KP PSP w Krasnymstawie
1 1
Kombajn przewrócił się na polu | fot. KP PSP w Krasnymstawie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.