Kolekcjonował broń i amunicję. Zbiór zostawił byłej żonie, która powiadomiła policję

Kolekcjonował broń i amunicję | fot. KMP Zamość

Nielegalny zbiór broni i aminicji odkryła mieszkanka Szczebrzeszyna, która robiła porządki w pomieszczeniach zajmowanych przez byłego męża. Teraz mężczyzna może mieć problemy.

W czwartek dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Szczebrzeszyna, która podczas porządkowania rzeczy byłego męża ujawniła naboje. Na miejsce od razu został wysłany patrol policji.

Policjanci, po przyjechaniu na wskazane przez zgłaszającą miejsce zabezpieczyli ponad 40 sztuk amunicji bocznego zapłonu. Ponadto w czasie przeszukania pomieszczeń zajmowanych kiedyś przez domniemanego właściciela amunicji, mundurowi odnaleźli również moździerzowy pocisk o długości ok. 30 cm, pistolet hukowy, niewielki rewolwer oraz naboje o różnej długości w ilości ponad 200 sztuk.

Pocisk moździerzowy | fot. KMP Zamość

O odnalezieniu militarnych akcesoriów został powiadomiony patrol saperski z jednostki wojskowej, który zabezpieczył niebezpieczne przedmioty. Policjanci również zabezpieczyli ujawnione przedmioty, których posiadanie bez stosownego zezwolenia jest zabronione.

Przypomnijmy, że posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zabronione, a za złamanie tego zakazu sąd może wymierzyć karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów nietypowego znaleziska.

Amunicja | fot. KMP Zamość


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.