Kolejny raz Lublin przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi. O której zgasną światła?

Wyłączone iluminacje na Placu Litewskim
Wyłączone iluminacje na Placu Litewskim

W sobotę 26 marca o godz. 20.30, po raz 15. odbędzie się globalna akcja „Godzina dla Ziemi”. Tego dnia o tej godzinie na całym świecie miliony ludzi i instytucji zgaszą na godzinę światło by pokazać, że przyszłość planety nie jest im obojętna. To jednak symboliczny gest.

Godzina dla Ziemi Lublin 2022

„Lublin po raz kolejny będzie uczestniczył w akcji Godzina dla Ziemi. Tegoroczna edycja akcji poświęcona jest walce ze zmianami klimatu. Mamy nadzieję, że zaciemnione budynki zwrócą uwagę mieszkańców i uwrażliwią ich na ten problem. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz poprawy klimatu” – mówi Tomasz Lis, zastępca dyrektora wydziału ochrony środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W ramach akcji, 26 marca w Lublinie na godzinę zostaną wyłączone iluminacje Placu Litewskiego, Bramy Trynitarskiej, Archikatedry Lubelskiej, Bramy Krakowskiej, Muzeum Narodowego i Centrum Spotkania Kultur oraz wybranych budynków lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jak informuje WWF, „w tym roku w wyrazie solidarności z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy postanowiliśmy zrezygnować z przeprowadzenia dużej kampanii komunikacyjnej z okazji Godziny dla Ziemi”. Jak dodano, „chcemy, by zgaszone na godzinę światła były wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę. Każda wojna to tragedia dla przyrody, której jesteśmy częścią”.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.