Kolejny przewoźnik przenosi się ze starego PKS-u na Dworzec Lublin

Stanowiska odjazdu autobusów na Dworcu Lublin
Stanowiska odjazdu autobusów na Dworcu Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od czwartku, 8 lutego, z Dworca Lublin będzie odjeżdżał kolejny przewoźnik, który przenosi się właśnie ze starego dworca autobusowego PKS przy al. Tysiąclecia.

Z Dworca Lublin do Przemyśla

Przypomnijmy, że od 1 lutego z Dworca Lublin odjeżdżają busy i autobusy firm Contbus i Sindbad. Od 8 lutego do grona przewoźników korzystających już z nowego dworca autobusowego dołącza firma Trans-Bus Hubert Kłos, która będzie realizować kursy do Przemyśla.

„Tym samym od 8 lutego z Dworca Lublin realizowanych będzie ok. 200 kursów w 35 kierunkach. A to dopiero początek funkcjonowania naszego obiektu” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, który to odpowiada za zarządzanie Dworca Lublin.

Od 1 lutego przewoźnicy zamiejscy mogą zatrzymywać się na przystanku Dworzec Główny PKS 04, który wcześniej nie był dla nich dostępny. O tym pisaliśmy tu: Zmiana na najdłuższym przystanku komunikacyjnym w Lublinie. Pasażerowie muszą teraz zwrócić na to uwagę

Dworzec Lublin został oficjalnie otwarty 12 stycznia 2024 roku. Teren nowego dworca autobusowego zajmuje 18 tysięcy metrów kwadratowych, a jego budowa kosztowała około 260 milionów złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.