Zmiana na najdłuższym przystanku komunikacyjnym w Lublinie. Pasażerowie muszą teraz zwrócić na to uwagę

Zmiany w funkcjonowaniu przystanku komunikacyjnego przy al. Tysiąclecia w Lublinie
Zmiany w funkcjonowaniu przystanku komunikacyjnego przy al. Tysiąclecia w Lublinie | fot. ZTM Lublin

W związku z przejściem kolejnych przewoźników na Dworzec Lublin zmianie ulegnie funkcjonowanie przystanku komunikacji miejskiej przy al. Tysiąclecia, po stronie Dworca PKS. Od teraz na tym przystanku będą się zatrzymywać również autobusy i busy zamiejskie.

Zmiana funkcjonowania przystanku w centrum Lublina

Przystanek autobusowy Dworzec Główny PKS 02 przy al. Tysiąclecia (po stronie Dworca PKS) jest najdłuższym z przystanków w Lublinie. Długość jego zatoki wynosi równe 100 metrów. Dotychczas z przystanku korzystały wyłącznie autobusy i trolejbusy lubelskiej komunikacji miejskiej. Od 1 lutego wszystko się zmieni, a sami pasażerowie powinni zwrócić na to szczególną uwagę.

Zatoka przystanku Dworzec Główny PKS 02 została zmodyfikowana i podzielona na dwie części (pojawiło się nowe oznakowanie poziome). Patrząc na zatokę od strony przejścia dla pieszych przy Novej tu będą zatrzymywać się autobusy i trolejbusy. Natomiast w drugiej części wydzielono przystanek i nadano mu nazwę Dworzec Główny PKS 04. Tu zatrzymywać się będą autobusy i busy komunikacji zamiejskiej.

Przystanek Dworzec Główny PKS 04 przy al. Tysiąclecia przeznaczony dla komunikacji zamiejskiej
Przystanek Dworzec Główny PKS 04 przy al. Tysiąclecia przeznaczony dla komunikacji zamiejskiej | fot. ZTM Lublin

„Działania te zapewnią utrzymanie funkcji transportowej w obrębie byłego dworca PKS z zachowaniem m.in. postulatów przewoźników, a zapewniając pasażerom bezpośrednie przesiadki tzw. door to door” – wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Pierwszym przewoźnikiem, który skorzysta z możliwości zatrzymania na przystanku przy al. Tysiąclecia będzie Contbus, który od 1 lutego rozpoczyna kursowanie z Dworca Lublin w kierunku Warszawy i Nowego Dworu Mazowieckiego. Sprawdź szczegóły: Kolejni przewoźnicy przenoszą się na Dworzec Lublin. Od 1 lutego blisko 200 kursów dziennie w 34 kierunkach

Tu też zatrzymają się busy

Aktualnie w rejonie Podzamcza przewoźnicy komunikacji „busowej” mają udostępnione przystanki komunikacji miejskiej, zarówno nowo wybudowane np. Plac Singera 03 na ul. Podzamcze, jak i dotychczas zarezerwowane wyłącznie dla komunikacji miejskiej np. Dworzec Gł. PKS 04 na al. Tysiąclecia czy Tarasy Zamkowe 01 na al. Unii Lubelskiej.

„Tym samym w każdym kierunku funkcje transportowe Podzamcza dla komunikacji regionalnej i krajowej będą zachowane, a przesiadka łatwiejsza – w obrębie tych samych przystanków pomiędzy komunikacją miejską a zamiejską, co ułatwia podróż i skraca czas jej trwania” – stwierdza Monika Fisz.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dlaczego nie zmienia nazwy przystanku dworzec glowny pks na inny? Mega mylące dla przyjezdnych