Kolejny przewoźnik przeniósł się na Dworzec Lublin. Realizuje kursy do Warszawy i Odessy

Perony na Dworcu Lublin
Perony na Dworcu Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od weekendu z Dworca Lublin kursy realizuje kolejny z przewoźników, który przeniósł się ze starego dworca PKS przy al. Tysiąclecia. Tym samym obecnie przewoźnicy realizują z nowego dworca ok. 200 kursów w 36 kierunkach.

KLR Bus przeniósł się na Dworzec Lublin

KLR Bus to kolejny przewoźnik, który dołączył do przewoźników kursujących z Dworca Lublin. Nowy przewoźnik kursuje z nowego dworca autobusowego od soboty, 24 lutego. Tym samym oferta w kierunku Warszawy została rozszerzona, a dodatkowo realizowane są przez niego także kursy do Odessy (Ukraina).

„Obecnie przewoźnicy realizują ok. 200 kursów w 36 kierunkach. Stanowi to ponad 35 proc. dostępnego potencjału całego rynku krajowego. A już wkrótce z Dworca Lublin odjeżdżać będzie 60 proc. przewoźników z całego rynku krajowego w ok. 70 kierunkach” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Dworzec Lublin został oficjalnie otwarty 12 stycznia 2024 roku. Teren nowego dworca autobusowego zajmuje 18 tysięcy metrów kwadratowych, a jego budowa kosztowała około 260 milionów złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.