Kolejny przetarg na przebudowę Al. Racławickich. Sprawdź, ile drzew zostanie wyciętych

aleje racławickie lublin

Miasto Lublin po raz kolejny będzie szukać wykonawcy przebudowy Al. Racławickich, ulicy Lipowej i Poniatowskiego. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Sprawdź, co się zmieni.

Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą m.in. bus-pasy, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowa trakcji trolejbusowej i zatok autobusowych, sygnalizacja świetlna i rozbudowę systemu dynamicznej informacji.

Jedno zadanie, dwa etapy

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy zakłada przebudowę Al. Racławickich wraz z Rondem Honorowych Krwiodawców (ok. 1860 m) i ul. Poniatowskiego (ok. 540 m). Drugi przebudowę ul. Lipowej (ok. 680 m). Planowane zakończenie robót budowlanych to czerwiec 2021 roku

Zachować jak najwięcej drzew

Chcemy zachować lub przesadzić możliwie największą liczbę drzew w pobliżu inwestycji ograniczając przy tym konieczność usunięcia zieleni do absolutnego minimum” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Aktualnie na Al. Racławickich znajduje się 396 drzew, ul. Poniatowskiego 173 drzewa, a na ul. Lipowej 69 drzew. Do przesadzenia planowane jest 37 drzew na Al. Racławickich i 46 drzew na ul. Poniatowskiego.

Usunięte zostanie 26 drzew (spośród pierwotnie planowanych 88) na Al. Racławickich i 73 drzewa (spośród 109 planowanych do wycięcia) na ul. Poniatowskiego. Na ul. Lipowej do przesadzenia zostanie 19 drzew, a do usunięcia 11 (spośród planowanych 29).

Część drzew przeznaczonych do usunięcia była kilkanaście lat temu posadzona w pasach drogowych niezgodnie z przepisami – dziś kolidują z podziemnym uzbrojeniem technicznym, z zaprojektowaną ścieżką rowerową czy przebudową zatok w kształcie, który nakładają na Miasto przepisy prawa” – wyjaśniają urzędnicy.

Szacunkowa wartość projektu finansowanego ze środków unijnych to 128,8 mln zł, a wartość dofinansowania to 102,1 mln zł.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pamiętam jak na pierwszym roku studiow (10lat temu), studenci z innych miast stwierdzali że „Lublin jest bedzo zielonym miastem”. Chyba te czasy odchodzą jyz w niepamięć ?

  2. dwa pasy, bus pas, chodnik, sciezka rowerowa tam to chyba trzeba by nie dość że drzewa wycinac i budynki burzyć

  3. Drodzy komentujący! Nie wiem jak byście protestowali przeciw wycince drzew to i tak nikt z budowy buspasa nie zrezygnuje. I wtedy poczujecie że posiadanie wypasionej fury nie uczyni was lepszymi.