Kolejny operator uruchomił w Lublinie sieć 5G. Na początek 33 stacje bazowe

Orange Polska i Nokia uruchomili w Lublinie testową sieć 5G
Orange Polska i Nokia uruchomili w Lublinie testową sieć 5G | materiały prasowe

Sieć komórkowa Orange Polska poinformowała oficjalnie o uruchomieniu w lipcu pierwszych 33 stacji bazowych sieci 5G w Lublinie.

Orange wchodzi z siecią 5G do Lublina

Przypomnijmy, że do tej pory sieć 5G w Lublinie oferował jedynie Plus. Od 5 lipca w naszym mieście oficjalnie działa również sieć 5G od Orange Polska. Stacje bazowe są rozlokowane na terenie całego Lublina. Jest ich 33 i umożliwią klientom Orange korzystanie z szybkiego internetu mobilnego.

Z 5G mogą korzystać klienci Orange, którzy znajdą się w zasięgu tej sieci, korzystają z urządzenia współpracującego z tą technologią oraz posiadają jeden z wybranych planów taryfowych. Są to użytkownicy Orange Love Extra i Premium, Planu Mobilnego 75, Planu za 80 zł w Orange Flex oraz usługi Bez Limitu w Orange na kartę, jak również przedsiębiorcy posiadający Plan Firmowy L lub Plan Firmowy XL.

Obecnie 5G od Orange działa na częstotliwościach 2100 MHz, wykorzystując dynamiczne współdzielenie pasma 4G i 5G.

„W ramach wykorzystywanej obecnie w sieci LTE częstotliwości 2100 MHz wyznaczyliśmy blok o szerokości 15 MHz, który może w zależności od aktualnych potrzeb obsługiwać użytkowników zarówno 4G, jak i 5G. Łączymy możliwości tego pasma (mówiąc technicznie – agregujemy) z innymi działającymi już częstotliwościami LTE. W rezultacie klient otrzymuje połączone możliwości 4G i nowego 5G, osiągając nawet 390 Mb/s na swoim smartfonie” – wyjaśnia Wojtek Jabczyński z Orange.

Miejsca, gdzie są stacje bazowe, wyposażone w 5G od Orange znajdziecie na poniższej mapie.

Mapa zasięgu 5G sieci Orange w Lublinie
Mapa zasięgu 5G sieci Orange w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.