Kolejny dzień z alarmami bombowymi. Wiadomości trafiły do kilkunastu szkół i przedszkoli

policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W kilkunastu placówkach edukacyjnych na terenie Lublina pracują policjanci, poszukując rzekomych ładunków wybuchowych. W poniedziałek rano na skrzynki mailowe tych placówek przyszły wiadomości o podłożonych bombach.

Alarm bombowy w szkołach 14.03.2022

W poniedziałek (14.03) alarmy bombowe odnotowano w kilkunastu placówkach edukacyjnych działających na terenie Lublina. Są to przedszkola, szkoły podstawowe, licea, a nawet ośrodek szkolno-wychowawczy. Do wszystkich tych miejsc na skrzynki mailowe przyszły wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych.

Policjanci oceniają te wiadomości jako kaskadowe. Ich celem było wywołanie niepotrzebnych zakłóceń funkcjonowania placówek edukacyjnych. Funkcjonariusze nadmieniają, że wiadomości o podłożonych bombach są mało wiarygodna, nie mniej, w każdym ze zgłoszonych przypadków interweniują policjanci, którzy sprawdzają budynki.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.