Kolejny dzień protestów egzaminatorów w WORD Lublin. W środę nie odbędzie się część egzaminów

WORD Lublin
WORD Lublin | fot. Dominik Wąsik

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowym w Lublinie wciąż trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się podwyżek. We wtorek do pracy nie przyszło sześciu egzaminatorów, w środę ta sama liczba.

Odwołane egzaminy WORD Lublin – 10 sierpnia

We wtorek (9.08) na zwolnieniach lekarskich lub urlopach na żądanie było sześciu pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Kilkadziesiąt egzaminów zaplanowanych na środę (10.08) też nie będzie mogło się odbyć.

„W związku z liczną absencją egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie w dniu 10.08.2022 r. z przykrością informuję, iż część egzaminów praktycznych na kat. B. może zostać odwołana” – czytamy na stronie WORD Lublin.

Kursanci, dzwoniąc do WORD-u dowiadują się, że mają przyjechać na miejsce i tu dopiero okażę się, czy egzamin jest, czy też nie. Absencja dotyczy egzaminatorów na prawo jazdy kat. B. W WORD Lublin normalnie odbywają się jedynie egzaminy teoretyczne. Zaplanowane egzaminy na motocykle i samochody ciężarowe mają się odbyć zgodnie z planem.

Kursanci, którzy mają na dziś (10.08) zaplanowany egzamin na prawo jazdy na kat. B, powinni skontaktować się z WORD w celu ustalenia kolejnego terminu przeprowadzenia egzaminu. Można zadzwonić pod jeden z numerów: 81 74 84 674, 81 74 84 675, 81 74 84 676.

Protestujący egzaminatorzy domagają się, aby „minimalne wynagrodzenie dla egzaminatorów posiadających uprawnienia w zakresie jednej kategorii prawa jazdy na poziomie 1,5 średniej krajowej, tj. ok. 6000 złotych netto”. Chcą też likwidacji tzw. widełek wynagrodzenia, dodatku zadaniowego oraz zmian w systemie egzaminowania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.