Kolejne wyłudzenie "na policjanta". Mieszkanka Lublina straciła 12 tys. zł

8716733 pieniadze 900 556
Pieniądze | fot. shutterstock

Lubelscy policjanci kolejny raz apelują do osób starszych o czujność i rozwagę. W środę w Lublinie miało miejsce kolejne oszustwo metodą „na policjanta”. Starsza kobieta straciła w sumie około 12 000 złotych.

 

Wczoraj z jedną z mieszkanek Lublina skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna mówił, że funkcjonariusze prowadzą akcję wymierzoną przeciwko szajce oszustów. Twierdził, że pieniądze kobiety zdeponowane na koncie są zagrożone.

 

Aby nie doszło do kradzieży polecił kobiecie wypłatę gotówki i umieszczenie jej w jednym z koszy na śmieci przy ul. Jutrzenki w Lublinie. 66-latka postąpiła zgodnie z instrukcjami. Dopiero później zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zgłosiła sprawę na komisariat.

 

Pamiętajmy, by nie przekazywać gotówki nieznanym nam osobom. W przypadku podejrzanych osób należy natychmiast powiadomić policję dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.