Kolejne utrudnienia w rejonie budowanego dworca metropolitalnego

plac dworcowy dworzec pkp lublin
Plac Dworcowy przed Dworcem Głównym PKP w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od dziś zamknięty dla ruchu został cały plac Dworcowy. Ma to związek z przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej Dworca Głównego PKP oraz budynku Poczty Polskiej.

Plac Dworcowy wyłączony z ruchu

Pierwszy etap prac, który potrwa do 2 kwietnia, zakłada wyłączenie z ruchu całego placu Dworcowego w obrębie jezdni. Pozostaje zapewniony przejazd przez ul. Dworcową do ul. Pocztowej na istniejących zasadach. Ruch pieszy odbywa się chodnikiem wzdłuż elewacji budynku Dworca.

Postój taksówek został przeniesiony na ul. Pocztową (naprzeciwko sklepu Żabka). Z kolei drugi etap (4-15 kwietnia) przywróci ruch pojazdów w obrębie placu Dworcowego i wygrodzi obszar chodnika przed zejściem do peronów. Utrudnieniem będzie zawężony odcinek chodnika przy dojściu do zejścia peronów.

Wprowadzany projekt czasowej organizacji ruchu ma na celu umożliwienie prac związanych z budową sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami w obrębie placu Dworcowego do budynków Poczty Polskiej i PKP. Prace są realizowane przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.