Kolejne ulice w mieście objęte remontami nawierzchni

Ulica Furmańska w Lublinie
Ulica Furmańska w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Mackiewicza, Furmańska i Junoszy to kolejne ulice w Lublinie, na których w najbliższym czasie rozpoczną się prace drogowe. Miasto ogłosiło postępowania przetargowe na zaprojektowanie i wykonanie remontu trzech ulic.

Kolejne ulice do remontu

Nawierzchnia jezdni ul. Mackiewicza planowana jest do remontu na całym odcinku, czyli na długości ponad 420 m. Drugie ogłoszone zamówienie dotyczy remontu ul. Furmańskiej na odcinku stanowiącym dojazd do posesji przy ul. Kowalskiej 8 do 16, placu Zamkowym 2 do 10 oraz al. Tysiąclecia 5 i 5a. Zadanie drogowe obejmie wymianę nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami o powierzchni około 1100 m2 oraz wymianę nawierzchni chodników na kostkę brukową typu holland koloru żółtego. Powierzchnia chodników przeznaczonych do odnowy to ponad 680 m2.

Z kolei remont ul. Junoszy obejmie fragment od posesji nr 12 do posesji nr 49 po stronie północnej. Roboty będą polegały na wymianie nawierzchni jezdni na długości 590 m wraz z lokalną wymianą krawężnika na długości 110 m. Wykonawca wyreguluje również naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego.

Czas na realizację prac to 60 dni w przypadku ul. Mackiewicza oraz 70 dni dla ul. Junoszy. Z kolei na ul. Furmańskiej prace potrwają 100 dni. Termin ten jest liczony od daty zawarcia umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 11 kwietnia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.