Kolejne sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywych karpi na święta

IMG 20171209 163208
Znane sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywych karpi na święta | fot. Dominik Wąsik

Kolejne duże sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywych karpi przed świętami Bożego Narodzenia na rzecz gotowych filetów na tackach.

Przez ostatnie lata wiele sieci handlowych oferowało swoim klientom możliwość zakupu żywego karpia bezpośrednio z basenów, które były wypełnione rybami w każdym jednym większym markecie. Na życzenie klienta taka ryba mogła być na miejscu zabita przez pracownika.

Duże sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywych karpi

Większość dużych sieci handlowych zapowiedziała, że w tym roku nie znajdziemy w ich ofercie żywego karpia. Chodzi tutaj nie tylko o niehumanitarne traktowania karpi (stłoczone, pakowane żywe do worków foliowych), ale również i o względy ekonomiczne – brak konieczności montowania basenów na ryby.

Żywe karpie nie będą już dostępne w halach Selgros Cash&Carry w Polsce. Przy podjęciu tej decyzji kluczowe były opinie klientów, troska Selgros o dobrostan zwierząt oraz współpraca z Fundacją Alberta Schweitzera. Bez obaw, nie zabraknie ryby na polskich stołach, przedświąteczna oferta Selgros będzie obfitować w elementy świeżego karpia” – wyjaśnia Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash&Carry.

Z podobną inicjatywą wyszły sieci Tesco Polska oraz Auchan. – „W roku 2019 nie będziemy oferować na salach sprzedaży naszych sklepów żywego karpia. Całość oferty rybnej sklepów Tesco składać się będzie z produktów chłodzonych i mrożonych. Dobrostan zwierząt jest dla nas i naszych klientów bardzo ważny, dlatego zawsze dokładaliśmy wszelkich starań dla zapewnienia najwyższych standardów przechowywania, transportu i sprzedaży żywych ryb. Wierzymy zatem, iż decyzja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów dotyczącym zarówno dobrostanu zwierząt, jak i samej dostępności gotowych filetów czy elementów z karpia w ofercie sklepów” – czytamy w komunikacie sieci.

Przypomnijmy, że żywego karpia przed świętami nie kupimy również w Biedronce i Lidlu. W tych sklepach znajdziemy w ofercie jedynie karpie w formie płatów, filetów lub ryb patroszonych na tackach. Mogą być to ryby świeże lub mrożone.

Jak dotąd ze sprzedaży żywych ryb nie wycofały się sieci Carrefour, Kaufland, Leclerc oraz Makro Cash&Carry.

Czytaj także: Zabijał karpie gilotyną bez ogłuszania. Dostał zarzut znęcania się nad zwierzętami

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.