Kolejne roztoczańskie wilki zastrzelone w broni palnej. Jest zawiadomienie do prokuratury

Ktoś zastrzelił z broni palnej wilki z Roztoczańskiego Parku Narodowego | fot. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"

Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” złożyło do Prokuratury Okręgowej w Zamościu zawiadomienie o dwóch martwych wilkach znalezionych w okolicy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wilki zginęły po postrzale z broni palnej.

Jednym z nich był wilk Kosy, który został zastrzelony 12 września przy granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego podczas poszukiwania pożywienia dla swojego potomstwa. Drugim jest młodziutka samica, zastrzelona z broni palnej w marcu 2019 r. w niewielkiej odległości od Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Analizy genetyczne wykazały, że była ona córką siostry Kosego, rozmnażającej się w sąsiedniej grupie rodzinnej, użytkującej tereny na wschód do Roztoczańskiego Parku Narodowego” – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”.

Ponadto pracownicy Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” zgłosili, że w oparciu o zebrane materiały z wideopałapek istnieje uzasadnione podejrzenie, że w wyżej wymienionym okresie jeszcze jeden wilk został poważnie zraniony w bezpośrednim sąsiedztwie RPN z broni palnej, co w konsekwencji spowodowało jego śmierć.

Był to wilk z grupy Kosego. Wraz z pismem złożyliśmy wszelkie zgromadzone przez nas materiały i zwróciliśmy się też o uznanie nas za stronę w postępowaniu, zgodnie z art. 39 ustawy o ochronie zwierząt” – dodają pracownicy Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.