Kolejne oszustwa na policjanta. Seniorzy w jeden dzień stracili 250 tys. zł

policjanci w maseczkach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wystarczył jeden dzień, by seniorzy z Lublina stracili blisko 250 tysięcy złotych. Oszukani metodą na policjanta uwierzyli fałszywym policjantom, że ich pieniądze są zagrożone.

Oszuści podają się za policjantów

Do przestępstw doszło w czwartek 18 marca na terenie Lublina. Policjanci zostali powiadomieni o 3 oszustwach metodą na „policjanta” i 10 próbach wyłudzenia pieniędzy.

Emerycie wierząc w to, że pomagają rozbić szajkę przestępców przekazali oszustom łącznie blisko ćwierć miliona złotych. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Lublina poszukują oszustów.

„Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach, należy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112” – apeluje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.