Kolejne ostrzeżenie dla regionu. Tym razem przed intensywnym deszczem

120823093 624345438448777 6728087443292757250 n
Zalana ulica Mełgiewska po burzy | fot. czytelnik Adrian

To może być niespokojna noc w regionie. Synoptycy IMGW wydali dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa lubelskiego. W nocy oprócz silnego wiatru może spaść do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali w poniedziałek rano ostrzeżenie przed burzami z gradem. O czym informowaliśmy w tym materiale: Uwaga na gwałtowne burze i silny wiatr. Ostrzeżenie IMGW dla woj. lubelskiego

IMGW w ciągu dnia wydało drugie ostrzeżenie. Tym razem synoptycy ostrzegają przed silnym deszczem z burzami, których wystąpienie prognozuje się w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek do godz. 11.

„Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad” – mówi Katarzyna Ścisłowska z IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.