Kolejne maliny z Ukrainy zatrzymane na granicy. „Zapleśniałe owoce i o nietypowej barwie”

Mrożone maliny
Mrożone maliny | fot. pixabay.com

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych poinformował o zatrzymaniu na granicy polsko-ukraińskiej kolejnego transportu mrożonych malin.

Zapleśniałe maliny miały trafić do Polski

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych w Lublinie wydał w piątek (16.02) decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski i Unii Europejskiej partii 20 250 kg maliny mrożonej z Ukrainy, ze względu na obecność owoców zapleśniałych i o nietypowej barwie.

„Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności” – informuje Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach na granicy polsko-ukraińskiej na terenie województwa lubelskiego zatrzymano transport malin, w których ujawniono plastik oraz koncentratu ze względu na zaniżoną jego kwasowość. Szczegóły w poniższym materiale.

Szczegół: Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy. W owocach ujawniono plastik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.