Kolejne dni utrudnień dla kierowców na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Prusa

Wyłączony z ruchu prawoskręt z ul. Prusa w al. Solidarności
Wyłączony z ruchu prawoskręt z ul. Prusa w al. Solidarności | fot. Dominik Wąsik

Od dziś kierowcy jadący ul. Prusa nie mogą skorzystać z prawoskrętu w al. Solidarności. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy budowie ścieżki rowerowej na tym skrzyżowaniu.

Utrudnienia na ul. Prusa

Projekt czasowej organizacji ruchu zakłada wyłączenie z ruchu prawoskrętu z ul. Prusa w al. Solidarności. Ponadto z ruchu pieszego wyłączony jest chodnik na ul. Prusa i połowa wyspy przy prawoskręcie. Prowadzone prace dotyczą zmiany geometrii skrzyżowania. Utrudnienia potrwają do 18 marca.

Budowa ścieżki rowerowej to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego. Całe zadanie zakłada wykonanie chodnika o długość około 180 m, ścieżki rowerowej o długości około 260 oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności – ul. Prusa – ul. 3 Maja.

Termin zakończenia inwestycji upływa z końcem maja. Łączna wartość zadania to blisko 577 tys. zł. Zadanie jest realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, który na tym samym odcinku planował przebudować chodnik. Koszt wykonania chodnika w wysokości 90 tys. pokrywa PZM.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.