Kolejna siłownia znika z Lublina. Działała w jednej z galerii handlowych

siłownia trening
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Sieć klubów ICON Fitness znika z kraju. Spółka HPCI podjęła decyzję o likwidacji swoich dwóch placówek. Jedna z nich mieściła się w galerii handlowej Vivo Lublin.

O upadłości sieci klubów ICON Fitness poinformowali nas czytelnicy, którzy od pewnego czasu otrzymują od syndyka masy upadłości HPCI Sp. z o.o. wiadomości z wezwaniem do zapłaty z tytułu członkostwa w klubie ICON Fitness, który od ponad dwóch miesięcy jest zamknięty. Spółka jest obecnie w stanie upadłości. Głównym powodem upadłości spółki ma być przerwa w działaniu klubów spowodowany epidemią koronawirusa.

„Chciałbym poruszyć temat siłowni ICON Fitness w VIVO Lublin. Nie została ona otwarta wraz ze zniesieniem obostrzeń. I co ludzie mają zrobić, skoro mają wykupione karnety, a za rezygnację trzeba płacić karę? Firma, która prowadziła siłownię, zbankrutowała i ich wierzyciel przysyła ludziom e-maile, że mają jakieś zaległe pieniądze do zapłacenia, mimo że ich nie ma. Dzwoniąc do syndyka, tylko mówią, żeby napisać do nich maila, tyle że nie odpisują, a dzwoniąc do nich, ciągle powtarzają, by maila pisać” – opisuje sytuację jeden z klubowiczów w liście do naszej redakcji.

106186334 387802058856659 3745032615700766832 n
Wiadomość od syndyka masy upadłości HPCI Sp. z o.o. do klubowiczów ICON Fitness

Komunikat o zamknięciu klubu ICON Fitness w galerii handlowej VIVO Lublin pojawił się również na stronie internetowej klubu. Jeden z pracowników w komentarzu pod opublikowanym komunikatem poinformował, że klubowicze otrzymają zwroty pobranych pieniędzy za niewykorzystany okres lub będzie można wykorzystać ten okres po otwarciu klubu przez nowego zarządce.

„Klub ICON Fitness pozostaje nadal zamknięty aż do odwołania, informujemy również ze wszystkie płatności zostały w kwietniu wyłączone i klub nie pobiera żadnych płatności, czekamy na czas kiedy normalnie będziemy mogli powrócić do funkcjonowania, do tego czasu pozostańcie zdrowi i do zobaczenia w przyszłości” – czytamy w komunikacie opublikowanym 6 czerwca przez klub ICON Fitness.

Przypomnijmy, że ICON Fitness jest drugą klubem fitness, który nie otworzył się po czasowym zamknięciu gospodarki spowodowanym epidemią koronawirusa. Kilka dni temu pisaliśmy o siłowni Fitness24Seven Lublin mieszczącej się przy ul. Jana Pawła II.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.