Kolejna osoba zatrzymana w związku z oszustwem na prawie 300 tys. zł. To 25-latek z Warszawy

Policjanci zatrzymali 25-latka z Warszawy do sprawy oszustwa
Policjanci zatrzymali 25-latka z Warszawy do sprawy oszustwa | fot. KMP Lublin

Policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Warszawy. Młody mężczyzna wraz z 57-letnim obywatelem Ukrainy odebrali od 83-letniej mieszkanki Lublina ponad 280 tysięcy złotych i planowali przyjść po kolejne pieniądze.

Kolejna osoba zatrzymana do sprawy oszustw na prokuratora

W lutym policjanci ze specjalnej grupy śledczej otrzymali informację od pracowników jednego z banków o emerytce wypłacającej wszystkie oszczędności. Kobieta zgłosiła się do placówki i poprosiła o szybką wypłatę gotówki. W związku z tym od razu otrzymała 50 tysięcy złotych, a kolejne 150 tysięcy miało być dla niej przygotowane w piątek. Kobieta podczas rozmów z pracownikami była nerwowa i sprawiała wrażenie przestraszonej.

Policjanci po tym zgłoszeniu podjęli czynności operacyjne i zatrzymali 57-letniego obywatela Ukrainy. Jak się okazało, dzień wcześniej sprawca zdążył już odebrać od mieszkanki Lublina ponad 280 tysięcy złotych. W piątek zamierzał przyjść po kolejne pieniądze. Operacyjni w trakcie czynności zatrzymali 57-latka. O tym pisaliśmy już tu: https://spottedlublin.pl/podawal-sie-za-prokuratora-odebral-od-83-latki-ponad-280-tys-zl-mial-przyjsc-jeszcze-po-200-tysiecy/

Policjanci byli pewnie, że 57-latek nie działał sam. Śledczy prowadzili kolejne czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Drugi z oszustów wpadł w Warszawie. To 25-letni mieszkaniec stolicy. W czwartek (3.03) decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.