Podawał się za prokuratora, odebrał od 83-latki ponad 280 tys. zł. Miał przyjść jeszcze po 200 tysięcy

Obywatel Ukrainy podawał się za prokuratora
Obywatel Ukrainy podawał się za prokuratora | fot. KMP Lublin

Policja zatrzymała 57-letniego obywatela Ukrainy, którego podejrzewa o udział w oszustwach. Mężczyzna odebrał od 83-letniej mieszkanki Lublina ponad 280 tysięcy złotych i planował przyjść po kolejne pieniądze.

Obywatel Ukrainy odpowie za oszustwo metodą na prokuratora

W piątek (18.02) policjanci ze specjalnej grupy śledczej powołanej do zwalczania oszustw otrzymali informację od pracowników jednego z banków na terenie Lublina o emerytce wypłacającej wszystkie oszczędności. Kobieta zgłosiła się do placówki i poprosiła o szybką wypłatę gotówki.

„W związku z tym od razu otrzymała 50 tysięcy złotych, a kolejne 150 tysięcy miało być dla niej przygotowane w poniedziałek. Kobieta podczas rozmów z pracownikami była nerwowa i sprawiała wrażenie przestraszonej” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci szybko ustalili, że 83-latka padła ofiarą oszustwa. Operacyjni w trakcie czynności zatrzymali 57-latka, który odbierał pieniądze od seniorki. Mężczyzna dzień wcześniej wziął od mieszkanki Lublina ponad 280 tysięcy złotych. W piątek zamierzał przyjść po kolejne pieniądze.

„Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Policjanci w trakcie czynności ustalili, że może mieć on na swoim koncie jeszcze dwa inne przestępstwa, do których doszło na terenie Lublina. Podczas tych zdarzeń łupem oszustów padło kolejne 100 tysięcy złotych” – informuje kom. Gołębiowski.

57-latek usłyszał zarzuty oszustwa, co do mienia znacznej wartości. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.