Kobieta za znęcanie, groźby oraz nękanie męża najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Policjant z kajdankami
Fot. Pixabay

Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 38-latka z Puław. Kobieta podejrzana jest między innymi o psychiczne znęcanie się nad mężem, uporczywe nękanie, groźby karalne wobec kilku osób oraz uszkodzenie ich ciała. Zatrzymanie i aresztowanie podejrzanej to efekt współpracy puławskich policjantów i prokuratury. 38-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

38-letnia mieszkanka Puław została aresztowana

Dzisiaj puławski sąd aresztował na trzy miesiące 38-letnią mieszkankę Puław, wobec której od pewnego czasu toczyło się postępowanie karne. Kobieta została zatrzymana w czwartek i przebywała w policyjnym areszcie. W tym czasie funkcjonariusze realizowali czynności zlecone przez prokuratora prowadzącego śledztwo w tej sprawie.

Kobieta usłyszała sześć zarzutów

Wczoraj prokurator przesłuchał 38-latkę, która usłyszała w sumie sześć zarzutów. Dzisiaj odbyło się posiedzenie sądu w sprawie zastosowania wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Puławski sąd aresztował tymczasowo puławiankę na trzy miesiące.

Pokrzywdzone osoby złożyły zeznania

Kobieta podejrzana jest o psychiczne znęcanie się nad mężem oraz groźby karalne wobec kilku mieszkanek Puław, które zaczepiała na ulicy, szarpiąc je za ręce i grożąc uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia. Dwie z poszkodowanych, w wyniku szarpania i popychania doznały obrażeń ciała powodujących rozstrój zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała poniżej siedmiu dni.

Wśród zarzutów, które usłyszała zatrzymana, jest także uporczywe nękanie innej mieszkanki Puław, do której podejrzana miała wykonywać szereg połączeń telefonicznych, wysyłać wiadomości tekstowe, znieważać słowami obelżywymi oraz poniżać ją w oczach opinii publicznej.

Dzięki temu, że osoby pokrzywdzone zgodziły się złożyć zeznania i współpracować z organami ścigania, możliwe było sformułowanie zarzutów oraz podjęcie dalszych czynności zmierzających do odizolowania 38-latki.

Za przestępstwa, o które podejrzana jest 38-latka, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8 – informuj komisarz Ewa Rejn – Kozak.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.