Kobieta chciała targnąć się na swoje życie. Na pomoc ruszyli policjanci i strażacy

Strażak i policjant próbują wejść do zamkniętego mieszkania przez balkon
Strażak i policjant próbują wejść do zamkniętego mieszkania przez balkon | | fot. czytelnik Marcin

W Poniedziałek Wielkanocny policjanci z Lublina otrzymali niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta zamierza targnąć się na swoje życie. Na miejsce wezwano strażaków, którzy pomogli wejść do zamkniętego mieszkania.

Policjanci ratowali desperatkę

W poniedziałek (01.04) około godz. 14:30 policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że kobieta zamierza targnąć się na swoje życie. Liczyła się każda sekunda, na miejsce zadysponowano najbliższe patrole policji. Służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań przy ul. Czwartaków w Lublinie.

Do zamkniętego mieszkania wezwano strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznych narzędzi umożliwili wejście do jego środka. W związku z faktem, że kobieta mogła również wyjść z mieszkania przez balkon, strażacy użyli wozu z drabiną, dzięki której dostali się na balkon.

W środku mieszkania zastali kobietę wymagającą pomocy. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował kobietę do szpitala.

Jak uzyskać pomoc?

Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.