Kluczowi zawodnicy przedłużyli umowy z Orlen Oil Motorem Lublin na kolejny rok

Dominik Kubera i Jack Holder | fot. Orlen Oil Motor Lublin

Mateusz Cierniak, Dominik Kubera, Jack Holder i Fredrik Lindgren przedłużyli kontrakty z Orlen Oil Motorem Lublin na kolejny rok.

Kluczowi zawodnicy Orlen Oil Motoru Lublin przedłużyli umowy

„Z wielką radością informujemy, że umowy z Orlen Oil Motorem Lublin przedłużyli wszyscy seniorzy, którzy nie mieli ważnego kontraktu na kolejny rok. W następnym sezonie nasze barwy nadal reprezentować będą Mateusz Cierniak, Dominik Kubera, Jack Holder i Fredrik Lindgren” – poinformował klub w komunikacie.

Najdłużej w lubelskiej drużynie startują Mateusz Cierniak i Dominik Kubera – obaj nieprzerwanie od sezonu 2021. Cierniak wywalczył w tym czasie szereg prestiżowych medali na krajowej i międzynarodowej arenie. Zdobył mistrzostwo świata i Europy z młodzieżową reprezentacją Polski, mistrzostwo Europy par, oraz – przede wszystkim – dwa tytuły indywidualnego mistrza świata juniorów.

Dominik Kubera w Motorze Lublin zapracował na miano jednego z najlepszych polskich zawodników. Dwukrotnie stanął na podium w turniejach Speedway Grand Prix, wywalczył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski i wygrał Drużynowy Puchar Świata z reprezentacją narodową. Podbił serca kibiców nie tylko świetnymi wynikami (od 3 lat notuje średnią biegową powyżej 2,1 pkt), ale także brawurową jazdą, oddaniem, charakterem i skromnością.

Jack Holder zaliczył w Lublinie największy progres sportowy w karierze. W pierwszym swoim sezonie przy Z5 wykręcił najlepszą średnią w historii swoich startów ligowych i po raz pierwszy znalazł się w TOP10, czyli wśród dziesięciu najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi. Zaliczył też najlepszy start w cyklu SGP, gdzie do medalu zabrakło mu zaledwie 2 pkt.

Natomiast Fredrik Lidngren odżył w Motorze sportowo i mentalnie. Po czterech słabszych latach właśnie w Lublinie osiągnął znów średnią powyżej 2 pkt na wyścig, a w indywidualnych mistrzostwach świata wywalczył srebrny medal, co jest jego najlepszym wynikiem w bogatej karierze.