Klikasz przez internet i rozświetlasz iluminację na Bramie Krakowskiej

brama krakowska lublin
Iluminacja na Bramie Krakowskiej | fot. UM Lublin

Mieszkańcy i turyści będą mogli w nowym sezonie turystycznym rozświetlić iluminację na Bramie Krakowskiej. Wystarczy telefon z dostępem do internetu.

Brama Krakowska na rozpoczęcie nowego sezonu turystycznego otrzyma nową iluminację, która wejdzie w interakcję z mieszkańcami i turystami. Będzie to pierwszy obiekt zabytkowy na świecie oświetlony w ten sposób. W 2021 roku ratusz planuje także realizację iluminacji na budynku Trybunału Koronnego.

Brama Krakowska na co dzień będzie oświetlona białym światłem o zmiennym nasyceniu, eksponującym detale architektoniczne obiektu. Na potrzeby różnych wydarzeń Brama Krakowska rozbłyśnie kolorowym światłem, np. w święta państwowe na biało-czerwono” – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Unikalną funkcjonalność zapewni system sterowania oświetleniem połączony z sieciami społecznościowymi. Iluminacja uruchomi scenę świetlną po rozpoznaniu ustalonej ilości oznaczeń w portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Jak to będzie działało w praktyce? Np. jeśli odpowiednia ilość osób w danym czasie użyje hashtagu #BramaKrakowska na jednym z powyższych portali społecznościowych, obiekt odwdzięczy się krótkim pokazem iluminacji.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań iluminacja pobierze niewielkie ilości energii, co przełoży się też na niskie koszty eksploatacji” – tłumaczy Duma.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.