Kładka nad al. Tysiąclecia wskazana do rozbiórki, ale nie ma na to pieniędzy

Zamknięta kładka dla pieszych nad al. Tysiąclecia
Zamknięta kładka dla pieszych nad al. Tysiąclecia | fot. Dominik Wąsik

Zły stan techniczny kładki dla pieszych nad al. Tysiąclecia spowodował, że w 2015 roku została ona wyłączona z użytku.

Kładka nad al. Tysiąclecia do wyburzenia

Kładka dla pieszych nad al. Tysiąclecia w Lublinie, łącząca osiedla przy ul. Hutniczej i Przyjaźni, nie jest użytkowana od 2015 roku, kiedy to obiekt ze względu na pogarszający się stan techniczny został wyłączony z użytku. Kilka lat wcześniej, w 2011 roku, wyłączono z użytkowania schody prowadzące na kładkę.

Czemu więc niepotrzebna już nikomu kładka w dalszym ciągu nie doczekała się wyburzenia? Okazuje się, że miasto nie ma na to środków w miejskim budżecie.

„Koszt rozbiórki wraz z opracowaniem stosownej w tym kierunku dokumentacji projektowej, oszacowano kilka lat temu na kwotę 600 tys. zł brutto. Uwzględniając zmianę cen, teraz te koszty byłyby znacząco wyższe. Realizacja będzie możliwa po zabezpieczeniu środków na to zadanie w budżecie miasta” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Pomimo wyłączenia obiektu z użytkowania stan kładki jest cyklicznie sprawdzany, poprzez wykonanie przeglądu podstawowego (raz do roku) oraz rozszerzonego (minimum raz na 5 lat). Ostatni przegląd rozszerzony wykonano w tym roku.

„Zgodnie z przeglądem rozszerzonym zalecana jest rozbiórki biegów schodowych i pochylni, a do czasu rozbiórki należy utrzymywać wygrodzenie zabezpieczające dostęp na i pod schody i pochylnie, co jest cały czas realizowane” – informuje Justyna Góźdź.

ZDJĘCIA

Wyłączona z użytku kładka nad al. Tysiąclecia
Wyłączona z użytku kładka nad al. Tysiąclecia | fot. Dominik Wąsik
Wyłączona z użytku kładka nad al. Tysiąclecia
Wyłączona z użytku kładka nad al. Tysiąclecia | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.