Kierująca autobusem miejskim korzystała z telefonu w trakcie jazdy

kierowca autobusu telefon mpk lublin
Kierująca autobusem miejskiej w trakcie jazdy korzystała z telefonu | nadesłane

Jeden z czytelników wysłał do naszej redakcji fotografię, na której widać kierującą autobusem linii 30 korzystającą z telefonu w trakcie jazdy.

Do sytuacji doszło w piątek na jednej z ulic Lublina. O sprawie poinformowała nas jedna z czytelniczek, która będąc pasażerem samochodu, zauważyła, że kobieta kierująca autobusem miejskim korzystała z telefonu komórkowego, stojąc na światłach przed skrzyżowaniem.

Czy jest przyzwolenie na takie zachowanie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

„Kierowczyni zjeżdżała w tym czasie z linii nr 30 do zajezdni i w autobusie nie było pasażerów, co nie zmienia faktu, że nie powinna w czasie jazdy korzystać z telefonu. Wobec kierowczyni zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe” – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Lublinie.

Obecnie w MPK Lublin pracuje 710 kierowców, w tym 69 kobiet.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. nie wolno korzystać z telefonu w czasie jazdy a skoro nie jechała to mogła

 2. Ja pier…. Co za mendy donosiciele. Kobieta stała na światłach i zerknęła w telefon a jakas piz…a odrazu foty i donosi. Co za ludzie. Wstyd!!!!

 3. Zazdrosna????? Że to kobieta za sterami ??? Uuu, nie każdy może być Kierowcą w MPK .
  DONOSICIELKOM STOP ???

 4. Ciekawe czy ta co podpi* też była kierująca ?
  Hm jeżeli tak to także zmalała swoje słowa.
  Kierująca MPK może czeka na ważny telefon . Kierowcy ci to też ludzie mają rodziny i sprawy.

 5. Przecież stała na światłach, a nie jechała! Więc nie w czasie jazdy.
  I to jeszcze na zjeździe, bez pasażerów.
  Co za durni ludzie!

 6. 1. Kierowcy mpk nagminnie używają telefonów podczas jazdy, nie ma znaczenia powrót i brak pasażerów (nie ma w kodeksie wyjątków)
  2. Kierowcy mpk (ale nie tylko) nagminnie nie używają kierunkowskazów, może jakieś szkolenie z obsługi pojazdów????
  3. Skrzyżowanie z ruchem okrężnym przy ZUS powinno być wyłączone z miejskiej komunikacji, schrzanione odrutowanie dla trolejbusów i ignoracja woźniców z mpk powodują duże zagrozenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego

 7. Kierowczyni :D. Lewactwo swoimi mackami i nomenklatura sięga wszędzie 😀