Kierowcy mogą korzystać już ze wszystkich MOP na S19 między Lublinem a Rzeszowem. Na razie bez tankowania

MOP-y Obroki Wschód i Zachód
MOP-y Obroki Wschód i Zachód | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

Kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) na odcinku S19 między Lublinem a Rzeszowem. Do dyspozycji podróżnych jest łącznie dziesięć MOP-ów, a na dwóch dzierżawca projektuje stacje paliw i restaurację.

Miejsca Obsługi Podróżnych na S19 dostępne dla kierowców

Wraz z budową ok. 130 km trasy ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem powstało dziesięć par Miejsc Obsługi Podróżnych. Wszystkie wyposażone są w stanowiska postojowe dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami, pomieszczenie dla rodzica z dzieckiem, oświetlenie, wiaty piknikowe oraz plac zabaw.

Trzy pary MOP-ów będą rozbudowane o funkcje komercyjne: stacje paliw, stacja ładowania pojazdów elektrycznych i obiekty gastronomiczne. Zrealizują je podmioty zewnętrze, które wygrają ogłaszane przez GDDKiA przetargi na dzierżawę. Na ten moment GDDKiA wyłoniło dzierżawcę tylko dla dwóch MOP-ów, Obroki Wschód i Zachód.

Dzierżawca prowadzi już prace projektowe niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę obiektów. Stacje paliw powinny zostać udostępnione do sierpnia 2024 r. – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Więcej: Orlen nie chce konkurencji. Kierowcy w trasie będą jeść hot dogi i dania kuchni polskiej

W przypadku MOP-ów Janów Lubelski Wschód i Zachód podjęto już trzy próby wyłonienia dzierżawcy, lecz dotychczas nie wpłynęła żadna oferta. W przypadku MOP-ów Jeżowe i Podgórze dwukrotnie nie wpłynęły oferty. GDDKiA planuje w najbliższym czasie ogłosić kolejne postępowania.

Jadąc od Lublina w kierunku Rzeszowa kierowcy mają do dyspozycji następujące MOP-y

Miejsce Obsługi PodróżnychUdogodnienia
MOP Radawiec / MOP Zemborzyceparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic
MOP Obrokiparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic, stacja paliw (w budowie), stacja ładowania (w budowie), restauracja (w budowie)
MOP Rudnikparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic
MOP Słodkówparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic
MOP Felinówparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic
MOP Janów Lubelskiparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic, stacja paliw (przetarg), stacja ładowania (przetarg), restauracja (przetarg)
MOP Bukowaparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic
MOP Podgórze / MOP Jeżoweparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic, stacja paliw (przetarg), stacja ładowania (przetarg), restauracja (przetarg)
MOP Kamieńparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic
MOP Nienadówka / MOP Stobiernaparking, miejsce wypoczynku, toaleta i prysznic, stacja paliw (przetarg MOP Stobierna), stacja ładowania (przetarg MOP Stobierna), restauracja (przetarg MOP Stobierna)

Na razie bez tankowania

Obecnie kierowcy podróżujący odcinkiem między Lublinem a Rzeszowem nie mają możliwości zatankowania bezpośrednio na ekspresówce. Do otwarcia pierwszej stacji na MOP Obroki kierowcy muszą tankować pojazd, zjeżdżając z eski. Odległości od węzła do stacji wynoszą od 400 m do ok. 3 km. Sprawdź, gdzie można zatankować przy S19.

WęzełOdległość i kierunek
Lublin Węglinok. 1,5 km od węzła w kierunku al. Kraśnickiej (BP)
Niedrzwica Dużaok. 2,5 km od węzła w kierunku Niedrzwicy Kościelnej (Orlen)
Kraśnik Północnyok. 2,5 km od węzła w kierunku Kraśnika, ul. Lubelska (Shell, Orlen)
Janów Lubelski Północnyok. 3 km od węzła w kierunku Janowa Lubelskiego, ul. Lubelska (Orlen)
Sokołów Małopolski Północnyok. 1,1 km od węzła w kierunku Sokołowa Małopolskiego, ul. Lubelska
Jasionkaok. 400 m od węzła w kierunki Jasionki (Orion)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.