Kierowcy będą obserwowani. Sprawdzą natężenie ruchu na drogach krajowych w regionie

Rusza Generalny Pomiar Ruchu 2020 | fot. GDDKiA

Na drogach regionu rusza Generalny Pomiar Ruchu 2020. To badanie prowadzone przez GDDKiA z wykorzystaniem kamer wideo, którego celem jest sprawdzenie natężenia ruchu na trasach będących w zarządzaniu tej jednostki.

Od czwartku 23 stycznia rozpoczął się tegoroczny Generalny Pomiar Ruchu, który wykonywany jest co pięć lat. Przeprowadza go GDDKiA oraz zarządcy dróg wojewódzkich. Na sieci dróg krajowych znajdujących się w naszym zarządzie, pomiary będą prowadzone w ok. 2300 punktach (dla porównania w 2015 roku było to ok. 1950).

Praktycznie we wszystkich punktach wykorzystamy metodę wideorejestracji, uzupełniając ją dodatkowo wynikami z automatycznych punktów pomiaru ruchu” – mówi Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pomiary w podstawowym cyklu będą prowadzone w dziewięciu specjalnie wybranych dniach w ciągu roku i składają się na nie cztery dni z pomiarem 24-godzinnym oraz pięć dni z pomiarem 16-godzinnym (dla każdego dnia pomiarowego wyznaczone są dwa terminy rezerwowe).

Podstawowe kategorie pojazdów, które będą rejestrowane w GPR 2020 to: motocykle, samochody osobowe, samochody dostawcze, samochody ciężarowe z przyczepami i bez, autobusy, ciągniki rolnicze oraz rowery. Generalny Pomiar Ruchu 2020 potrwa rok.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.