Kierowcy autobusów i kontrolerzy biletów założą czapki św. Mikołaja. Na ulice Lublina wyjedzie specjalny trolejbus

Mikołajkowy trolejbus przyzdobiony przez grupę „Otulanie włóczką”
Mikołajkowy trolejbus przyzdobiony przez grupę „Otulanie włóczką” | fot. ZTM Lublin

W najbliższą środę, 6 grudnia za kierownice autobusów i trolejbusów w Lublinie zasiądą Mikołaje. Tego dnia na ulice miasta wyjedzie specjalny trolejbus, w którym pasażerowie poczują klimat zbliżających się świąt.

Mikołajkowy trolejbus

W środę na ulice Lublina wyjedzie trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd będzie oklejony grafiką w choinki i bombki, natomiast o wnętrze trolejbusu zadbała grupa „Otulanie włóczką”, która na tę okazję przygotowała specjalne ozdoby. Podróż pasażerom umili świąteczna muzyka. Na pasażerów mikołajkowej linii tego dnia będą również czekały słodkie upominki.

W Mikołajki mikołajkowy trolejbus będzie kursował na linii nr 158 i wyjedzie z zajezdni przy ul. Grygowej o godz. 8:57. Pierwszy kurs w kierunku Zana ZUS rozpocznie na przystanku Felin 02 o godz. 9:07, po czym będzie realizował kolejne, zgodnie z rozkładem. Numer taborowy pojazdu to 3888. W godz. 9:00-17:00 w trolejbusie obecni będą pracownicy ZTM-u, przebrani w świąteczne stroje.

Od 7 grudnia świąteczny trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej i będzie go można spotkać na ulicach miasta do 19 stycznia 2024 r.

Mikołaje zamiast kierowców

Jak co roku za kierownice autobusów i trolejbusów zasiądą kierowcy Mikołaje. W środę (6.12) część kierowców MPK Lublin do służbowego stroju, włoży czerwone czapki św. Mikołaja. Będzie można ich spotkać do wieczora na różnych liniach obsługiwanych przez MPK.

Podobnie jak w latach ubiegłych w role Mikołajów wcielą się również kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czapki i ozdoby, psia ich mac! Autobusy miejskie sa od wozenia ludzi, tak jak d.. jest od sr. Niech jezdza punktualnie i przede wszstkim czesciej, a nie co pol godziny, niczym jakis pekaes. „Podróż pasażerom umili świąteczna muzyka.” – brakuje tylko Dnia Pieszego Pasazera.