Kierowco zwolnij! Lubelska drogówka w posiadaniu nowego BMW

Kierowco zwolnij! Lubelska drogówka w posiadaniu nowego BMW
Nieoznakowane BMW 330i xDrive | fot. Policja

Lubelscy policjanci otrzymali nowy radiowóz. Nieoznakowane BMW na co dzień ma być wykorzystywane w służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego do patrolowania dróg regionu.

Dwa nieoznakowane BMW 330i xDrive (kolor ciemny grafit) wyposażone w wideorejestrator trafiły do ruchu drogowego komend miejskich w Lublinie i Łukowie. Jak informują czytelnicy od piątkowego poranka jeden z pojazdów patrolował ulice Lublina i drogi powiatu.

Pod maską pracuje dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 252 KM, współpracujący z 8-biegową skrzynią automatyczną i maksymalnym momentem obrotowy 350 Nm dostępny w niskim zakresie obrotów 1450-4800 obr/min. Takie parametry pozwolą policjantom rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 5,8 s. Dodatkowo wersja xDrive oznacza napęd na cztery koła.

Wideorejestrator

W wyposażeniu nieoznakowanych BMW znajdą się wideorejestratory Videorapid 2Amarki Zurad. Kierowcy mają sporo wątpliwości do zainstalowanych urządzeń. Dlaczego?

Pomiar prędkości dokonywany jest na kołach radiowozu, dlatego w czasie pomiaru radiowóz musi utrzymywać stałą odległość od ściganego samochodu. Najmniejszy błąd policjanta kierującego radiowozem może wpłynąć na wiarygodność pomiarów.

Charakterystyczne elementy

LED-owe światła do jazdy dziennej, 17-calowe alufelgi, podwójna końcówka wydechu i antena na dachu. Auta wyposażono także w automatycznie wysuwany panel diodowy, który wyświetla komunikaty (np. policja). W radiowozie nie mogło zabraknąć lamp błyskających na niebiesko, które zamontowano w atrapie chłodnicy, przy lusterku wstecznym i za zagłówkami tylnej kanapy.

Przypomnijmy, że za 27 mln zł Komenda Główna Policji kupiła 140 nieoznakowanych BMW, które w najbliższych miesiącach zostaną rozdysponowane między komendy wojewódzkie. Lubelska drogówka ma wejść w posiadanie jeszcze kilku takich pojazdów. Nieoficjalnie mówi się o czterech sztukach.

Tak wygląda nowy nabytek lubelskiej drogówki

Nieoznakowany radiowóz BMW 330i xDrive | fot. Zachodniopomorska Policja
Nieoznakowane BMW 330i xDrive | fot. Policja

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.