Kierowco, noga z gazu! Trwa policyjna akcja prędkość w naszym regionie

radar laserowy policja krakow
Pomiar prędkości | fot. Policja

Dziś na lubelskich drogach prowadzona jest policyjna akcja prędkość. Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjantów spotkamy w miejscach, gdzie prędkość przekraczana jest najczęściej.

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzone są przez lubelskich policjantów dziś w godz. 6:00-22:00. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania dopuszczalnych prędkości jazdy oraz przepisów ruchu drogowego a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol czy nieprawidłowo wykonywane manewry. Na drogach, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, pojawi się więcej patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.