Kierowco naucz się parkować! Akcja "Chodnik" prowadzona w Lublinie

Akcja chodnik Straży Miejskiej i Policji | nadesłane przez czytelników

Akcja „Chodnik” straży miejskiej i policji zaczęła się w czwartek. Na kierowców czekają utrudnienia, ponieważ nieprawidłowe parkowanie na chodnikach i pasach zieleni będzie karane.

12313647_1056655181046110_450779774641613423_n

Miasto Lublin rozpoczyna akcję uporządkowania parkowania w Śródmieściu. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu pieszych poruszających się chodnikami w centrum oraz zahamowanie zjawiska niszczenia przestrzeni publicznych.

Akcja Straży Miejskiej i Policji będzie prowadzona w Śródmieściu, kolejnym krokiem będzie rozszerzenie jej na dzielnice Lublina. Będzie to także element przejściowy przed wprowadzeniem rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania, w ramach której miejsca płatne zostaną jednoznacznie wyznaczone oznakowaniem poziomym.

Akcja planowana jest jako działanie długofalowe, składające się z części edukacyjno-informacyjnej oraz egzekucyjnej. Pierwsza z nich, trwająca do 15 stycznia 2016 roku polegać będzie na działaniach prewencyjnych, których celem będzie pouczanie i dyscyplinowanie kierowców do poprawnych zachowań parkingowych, w tym akcji ulotkowej zwiększającej empatię u kierujących i zrozumienie konsekwencji ich negatywnych zachowań.

– Na kartkach, które źle parkujący kierowcy znajdą za wycieraczką, jest przypomnienie, że na chodniki trzeba zostawić co najmniej 1,5 metra przejścia dla pieszych. – zapowiadają mundurowi

Po okresie przejściowym wspólne siły Straży Miejskiej i Policji będą prowadzić regularne akcje związane z egzekucją poprawności parkowania, czyli mandaty. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia mienia lub zieleńców, oprócz mandatów kierowane będą wnioski do sądu.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Też uważam że najpierw powinni wziąć się za akcję PARKING bo zaparkować w lublinie jest bardzo ciężko, teraz gdy mam małe dziecko chcę dojechać bliżej i wybaczcie nie mogę korzystać z komunikacji miejskiej. Zaparkowanie w Lublinie tak żeby łatwo było wyjąć fotelik graniczy z cudem a ci co parkują koło samochodu w którym jest fotelik dla dziecka zbyt blisko niech liczą się z poobijanymi drzwiami bo niestety nie da się włożyć dziecka przez szparę wielkości szpilki. Niech budują parkingi a nie wlepiają mandaty

  2. Uważam, że najpierw trzeba by było powiększyć ilość parkingów. Dopiero później wziąć się za wlepianie mandatów. Pod własnym blokiem nie ma gdzie zaparkować, dodatkowo sąsiad przebija opony osobom które mimo że tam mieszkają mają samochody na innych rejestracjach. Rozumiem, że zastawianie chodnika jest sporym utrudnieniem dla pieszych. Ale nie da się samochodu zapakować do plecaka i pójść do sklepu czy do mieszkania.

  3. A ile metrów ma chodnik na zdjęciu? Tu się nie da zostawić 1,5m 😛 Tu akurat ul. Langiewicza.
    I tu pojawia się mój apel do studentów, którzy mieszkają w Lublinie a i tak dojeżdżają swoim autem, żeby wybierali może autobus? I ekologiczniej i korków mniej by było. I nie zastawialiby miejsc innym, którzy mają do uczelni dalej niż z Lublina. Dodam, że są przypadki kiedy nie można zamieszkać na stancji czy w akademiku, więc to nie jest argument.
    Pozdrawiam
    „wiejski burak, któremu zachciało się studiów”